חברי ההרכב

רפאל זליג

יוזם, בעלים, מייסד, מנהל כללי ומוסיקלי וזמר בס (1985 – 2004)

נולד ב-8.10.1951 בחיפה. החל ללמוד נגינה בכינור מגיל 5 אצל מרים אמיר ומאוחר יותר אצל צבי רוטנברג ונגינה בגיטרה אצל אבנר ברנדר. בשנת 1980 סיים את לימודיו באקדמיה למוסיקה ע"ש רובין בירושלים אצל פרופ' מנדי רודן (B.Mus בניצוח תזמורת). במקביל הצטרף למקהלה הקאמרית שליד האקדמיה למוסיקה כזמר וכמנהל אדמיניסטרטיבי וכן היה חבר המקהלה הלאומית "רינת". בשנת 1984 זכה רפי בפרס ראשון בתחרות ניצוח של האקדמיה למוסיקה בירושלים.

בין השנים 1981 – 1984 השתלם בניצוח תזמורת בקונסרבטוריון ע"ש ריכארד שטראוס במינכן, שם היה גם אסיסטנט למנצח תזמורות הקונסרבטוריון. במקביל השתלם בניצוח תזמורת עם מאסטרו סרג'יו צ'ליבידקה.

בשנת 1983 הקים במינכן את התזמורת הצעירה Junge Sinfonietta München ושימש כמנצחה ומנהלה המוסיקאלי עד לשובו ארצה בשנת 1984.

בשנת 1985 יזם את הקמת שמיניית "ווקאל", אותה אף ניהל, אדמיניסטרטיבית ומוסיקאלית במשך 19 שנים, עד 2004.

בין השנים 1987 – 1995 ניהל את מדור המוסיקה בהסתדרות, אשר ריכז את כל הפעילות המקהלתית בישראל.

בשנת 2000 היה ממייסדי חברת הסטארט-אפ הישראלית מיוזיקג'נום, בה כיהן כמנהל הפיתוח המוסיקאלי ובהמשך יזם את שווק מוצריה בגרמניה.

בשנת 2004 הוזמן ע"י המרכז הקהילתי היהודי בונקובר, קנדה, להקים ולנהל את המחלקה לתרבות ישראלית, אותה ניהל עד 2007.

בשנת 2007 חזר למיוזיקג'נום, במסגרתה ניהל עד שנת 2010 את הפעילות העסקית באירופה.

רפי נשוי לורדה (אף היא ממייסדי שמיניית ווקאל), אב לקרן, לאמנון (שהחליפו כזמר באס בשמיניה) ולאורי.

להתקשרות: טלפון 054-9496636, אימייל rseelig@gmail.com

ורדה זליג

מייסדת, זמרת אלט (1995-1985)

החלה ללמוד נגינה בפסנתר מגיל 5. למדה בקונסרבטוריון למוסיקה בראשון לציון אצל ברוך ארנון (לימים פרופ' לפסנתר בג'וליארד) ובהמשך אצל רומן וולדמן. בשנת 1971 סיימה בהצטיינות את לימודיה במכללה למורים למוסיקה בתל-אביב. את לימודיה המשיכה בניו יורק, שם סיימה תואר ראשון בתאוריה ובניצוח מקהלה (אצל פול מיינארד) בביה"ס למוסיקה ע"ש אהרון קופלנד. בשנת 2003 סיימה בהצטיינות תואר שני במוסיקולוגיה באוניברסיטת בר-אילן. ורדה שרה בהרכבים ובמקהלות מובילות בארץ ובחו"ל. בארץ שרה במקהלת "רינת", באנסמבל "חמשת הסולמות" (הרכב קולי ייחודי בניהולו המוסיקאלי של פולדי שצמן) והיתה ממקימי "שמיניית ווקאל", בה שרה במשך 10 שנים.

ורדה זליג עסקה בהוראת מוסיקה במכללת סימנר הקיבוצים ובניצוח מקהלות של בוגרים ונוער, איתן השתתפה בפסטיבלים בארץ ובאירופה, איתן ערכה סיורי קונצרטים בארץ ובחו"ל וזכתה בפרסים בתחרויות בחו"ל.

היתה בצוות המקים של "בית הספר הישראלי לשירת מקהלה”, שם לימדה תאוריה וסולפז' וניצחה על הרכבים קוליים מ 1987 עד 2004.

ורדה עסקה במשך שנים גם בהוראת ניצוח מקהלה בקורס ארצי למנצחי מקהלות ובמכללת לוינסקי, כמו כן הנחתה סדנאות הן בזמריה היהודית והן בזמריה הבינלאומית. היתה בצוות המקים של ארגון המקהלות "הלל", ייסדה את הבטאון "טון מוביל" ושימשה עורכת ראשית בו עד 2004.

בין השנים 2004-2011 התגוררה בונקובר, קנדה ובברלין, שם עסקה בניצוח, בפעילויות מוסיקליות בקהילה היהודית, בהנחיית זמרים ובהוראה בקולג' לחזנים רפורמים. כיום מנחה קורס השתלמות למנצחי מקהלות בארגון המקהלות מיל"ה וחברה בועדה המוסיקלית של סל תרבות ארצי. נשואה לרפי, אם לשלושה (קרן, אמנון ואורי), סבתא לארבע נכדות (עלמה, מאיה, אמלי ומרים).

להתקשרות: vseelig@gmail.com

רונית כץ

מייסדת, זמרת סופרן (1985 – היום)

אימא לשלשה ילדים

בעלת תואר שני בחינוך מוזיקלי Med

רכזת מגמת מוזיקה בתיכון כצנלסון כפר סבא

מנהלת המחלקה הווקאלית של קונסרבטוריון כפר סבא.

מנהלת מוזיקלית ומנצחת של מקהלות נוער ומבוגרים (מקהלת נערות בקונסרבטוריון כפר סבא , מקהלת "שירת" מבוגרים מעורבת , מקהלת "קולאז" -נשים), מורה לפיתוח קול ועוד

עבדה בעבר בבית ספר לאומנויות תל אביב.

עסקה שנים רבות בתרגום ,ליהוק ,בימוי ושחקה בסרטים מצוירים.

להתקשרות: טל 052-2529259 אי-מייל: ronchi@netvision.net.il

דבורי בורשטיין

מייסדת, זמרת סופרן (1985 – 1995)

מוסיקאית, זמרת ומורה בכירה לסולפג' ולפיתוח-שמיעה. אם לשתי בנות,שני וזיו וסבתא לעמרי ועילי.

משנת 2000 עוסקת בהוראת סולפג' ופיתוח שמיעה בביה"ס למוסיקה ע"ש בוכמן-מהטה באוניברסיטת ת"א. ובמסגרת פרטית למוסיקאים מקצועיים ולסטודנטים למוסיקה. חברת ועדת המוסיקה בסל תרבות ארצי.

הוראה:

בעבר: (משנת 1986-2010) לימדה בביה"ס הישראלי לשירת המקהלה (שהיא נמנית על מייסדיו). בקורס ניצוח ארצי של ההסתדרות וברית התנועה הקיבוצית בשיתוף משרד החינוך. במחנות מוזיקליים של מת"מ (מרכז תרבות המקהלה) ושל מתא"ן-נוער שוחר אמנות.

לימדה פיתוח-שמיעה לזמרי אופרה, לנגנים בתזמורות המובילות בארץ, למנצחי תזמורות ומקהלות ולמלחינים בתחום המוסיקה הקלאסית והקלה, לשחקני תיאטרון, לזמרי מקהלות מקצועיות: "רינת", "זמרי קאמרן" והאופרה הישראלית.

עבודה קבוצתית עם מקהלות: המקהלה הפילהרמונית ,המקהלה הלאומית "רינת" ,מקהלת "בת-קול,מקהלת "קנטבילה" ,מקהלות נוער בקונסרבטוריון שטריקר בניצוחו של סטיבן סלואן ,ומקהלת בני- הקיבוצים בניצוחה של ורדה זליג.

כזמרת:

שירה באנסמבלים קוליים, במקהלות ובפרויקטים מיוחדים וייחודים: מקהלת אבו-גוש, המקהלה הלאומית "רינת,חבורת "רננים" ,"חמשת הסולמות" - ו"שמיניית ווקאל" שגם הייתה שותפה להקמתה וניהולה.

להתקשרות: mailto:devoribu@netvision.net.il

יעל ארז

מייסדת, זמרת אלט (1985 – 1988)

חירם אמיר

מייסד, זמר טנור (1985 - 2002)

ישראלי יליד 1959, תל אביבי, נשוי ואב לשלושה, בוגר הגימנסיה הרצליה ואוניברסיטת תל אביב [היסטוריה של המזרח התיכון ולאחר מכן משפטים], עורך דין בהכשרתו ועובד בחברת ביטוח לפרנסתו, צרכן כבד של אומנות בכלל ושל מוסיקה בפרט, ומאד אוהב לשיר.

עסק בשירת אקאפלה לפחות מנובמבר של שנת 1964, עת נתפס באמבטיה מזמר סולו אקאפלה כלאחר פה את תפקיד הכינור בקונצ'רטו השני לכינור ותזמורת של פאגאניני. מאז לא הפסיק לשיר [וגם לשרוק ולתופף ולנגן] במשך שעות רבות ביום, כל יום, ולחקור את הדרכים בהם מפיק הבנאדם צלילים מעצמו. בשנות השבעים החל להכיר אקפלה מקהלתית, וכמובן גם את הסווינגל סינגרז. במקביל, ועד לגיוסו לצבא, למד גם נגינה בחליל.

ב 1980 הצטרף למקהלה הפילהרמונית עליה ניצח אז אהרן חרלפ, שם החל להרחיב את לימודיו גם לתחום של טכניקות השירה הקלאסית. לאחר שנה, משהתמנה מיכאל שני למנהל מוסיקאלי ומנצח המקהלה, והחל לעמול על גיבוש רפרטואר אקאפלה, לקה חירם באופן רשמי בהתמכרות, או שגעון, לאקאפלה.

התקבל כחבר בשמיניית ווקאל מיומה הראשון, ונטל חלק חשוב בעיצובה והתנהלותה, במיוחד בכל הקשור למילים: תרגומים לשירים, התאמת הברות לתוים, הודעות לעיתונים, חיבור קטעי קישור והנחיית ההופעה, כתיבת תכניות לקונצרטים, כתיבת העלונים שליוו את הדיסקים, ניסוח תקנונים ואגרות לחברים וכדומה.

בתחילת האלף החדש פנה להתעמק בתחום הבארברשופ, הצטרף להרכב הבארברשופ הישראלי שנים עשר טון, בהנהגת אלכס אשד, והיה שותף לשגשוגו עד לשנת 2007 בערך. כמו כן נטל חלק בהרכבים ובהרפתקאות מוסיקאליות נוספות, כגון

קונצרט שבו הנשפן עודד פינטוס ז"ל אילתר על רקע קטעי אקאפלה מן המאה ה 15;

פרוייקט ההפקה המעמיק של המיסה הגדולה של באך עם המנצח אבנר איתי;

שישיית ג'אז אקאפלה בשם sixappeal, בה קיבל לימים [מן המייסד אלכס אשד] את שרביט המנצח והמנהיג, ונופף בו במשך כשנתיים;

רביעיית קולית לשירה עם ביג בנד [הביג זבנג של כפר סבא בניצוח סשה קנצברג];

להקת ההורים המזמרים והמנגנים של הכפר הירוק בהנהגת ארז דורי;

פררררקטם, הרכב כלי הקשה לטיניים בהנהגת אררריאל איניסמן;

הקול דבש, אנסמבל הזמר העברי של דורון בן עמי;

5 בעומר, חמישייה אקאפלה עם המלחין, המעבד והמנצח שלמה עומר;

ווקאלוסיטי, הפרויקט שהפך להרכב, שהפך למקהלת אקאפלה מודרנית של ממש, בניצוח קווין פוקס וארז טל.

ניק איוטו

מייסד, זמר טנור (1985 – 1986)

ניק איוטו, הזמר המוביל ברביעיית ברבשופ מלונדון 2010.

אבי שילה

מייסד, זמר בס (1985 - 1986)

אבי שילה ז"ל (1948 - 2004)

אבי שילה היה מוסיקאי מחונן: זמר, קלרניטן, סקסופוניסט ומה לא...

אבי היה ממקימי שמיניית ווקאל בשנת 1985, ולצערנו עזב אותנו לטובת פעילות ענפה ואינטנסיבית בלהקת "קולן" היוקרתית.

אבי היה מוכר בארץ כזמר בס בעל קול "נמוך מים המלח".

הבס הקטיפתי שלו לא יישכח!

אבי נפטר לאחר מחלה קשה בשנת 2004. יהי זכרו ברוך.

לינק לשיר "שירים עד כאן" עם טל אמיר ולהקת "קולן". אבי שילה, הבס, קיצוני משמאל

רון גנג

מנהל כללי ומוסיקלי משנת 2004, זמר טנור (1986 - היום)

משנת 1985 ועד היום, זמר טנור, מעבד, מלחין, מפיק את התקליטורים של שמיניית ווקאל מזה 29 שנים, כתב מילים ועיבוד לקטע המפורסם של שמיניית ווקאל: "הכתבנית".

משנת 1985 ועד 1997 היה בעלים של 3 בתי ספר למוזיקה בק.אונו, בהוד השרון וברעננה, ניהל את הקונסרבטוריון למוזיקה בהוד השרון.

משנת 1999 ועד 2010 יזם ומנהל תפעול של חברת הסטארט-אפ מיוזיק ג'ינום

משנת 2004 ועד היום, מנהל מוזיקאלי שמיניית ווקאל

משנת 2010 ועד היום מייסד מרכז האקפלה הישראלי בהוד השרון

משנת 2012 ועד היום, מנכ"ל מיל"ה – ארגון מקהלות וחבורות הזמר הגדול בישראל

משנת 2013 מייסד פסטיבל עין הוד למוזיקה ווקאלית מבוסס זמר עברי

שנת 2013 יוזם ומייסד ווקאלוסיטי, מיזם האקפלה הבינלאומי של מיל"ה בניצוחו של קווין פוקס, זמר ומעבד בסווינגל סינגרס מלונדון.

בנוסף, מקים ומנהל מוזיקאלי של א-קפלה חיפה / אנסמבל סינגלטון

בשנת 97 הקים את הרכבי הא-קפלה של תיכון כצנלסון כפ"ס ובשנת 98 הקים את המגמה הווקאלית בתיכון קלעי רמת גן, ניהל את להקת המשטרה הצבאית. מנצח על מספר הרכבי א-קפלה צעירים ומבוגרים באזור השרון

סיים תואר ראשון בחינוך מוזיקאלי סמינר לוינסקי וכן למד מוזיקולוגיה לתואר 2 באונ' בר-אילן, לימודים בבי"ס רימון.

ברק עודד

זמר בס (1986 – 1995)

ברק הוא מעבד, מלחין, מנגן, שר, מפיק

משחר ילדותו נמשך למוסיקה,והקים להקת רוק קצבית עם חברים ברמלה ב-1975, אשר הופיעה במועדונים וארועים חברתיים.

למד מוסיקה במדרשת לווינסקי למורים למוסיקה בין השנים 1989-1985 והשתלם בניצוח מקהלות.

ב-1985 החל לשיר כזמר בס עם שמיניית ווקאל, ומיד אח"כ גם עם המקהלה הפילהרמונית של תל אביב ולאחר מכן גם במקהלה הקאמרית של תל אביב כזמר ואסיסטנט למנצח מיכאל שני.

במקביל, הקים במספר יישובים מקהלות זמר ישראלי ולועזי, להם עיבד שירים רבים, מכל גווני הקשת:

מקהלת כוכב יאיר – חבורת זמר ישראלית שהפיקה שני דיסקים.משנת2014-1991

מקהלת מזמורי תימן-ראש העין - החל מ-1990-עם ביצועים תימניים אוטנטיים גם בעיבודי אקפלה, עם הרמוניות מקוריות. המקהלה הפיקה שני דיסקים.

זמרי הגוספליה הישראלית, משנת 2009

מקהלת ילדים פרחי תימן מראש העין משנת 2010

מקהלת רון שרון מרמת השרון .בשנת 1998 הפיקה דיסק ביכורים.

במסגרת הופעות ברחבי העולם זכו חלק ממקהלותיו במדליות זהב, כסף וארד בפסטיבלים עולמיים כמו "אינטר-קולטור" באיטליה אוסטריה ספרד ועוד.

שר ועיבד לשמיניית ווקאל ,עימם בילה בהופעות בארץ וברחבי תבל כעשר שנים, מורה לפיתוח קול ,לימוד תווים ותיאוריה מוסיקאלית ,גיטרה, קלידים, מדריך לקיו בייס ועוד..

גוני בר-סלע

זמרת אלט (1988 – 1995)

נשואה ליורם, החבר הטוב ביותר בעולם ואמא לרוני, עמית ויובל – אהבות חיי. השירה והוראת פיתוח הקול הם העיסוקים שלי היום. כל כך נהנית מהמפגש עם רפרטואר מוסיקלי חדש, עם זמרים טובים, עם מנצחים מעוררי השראה. שרה היום במקהלה הקאמרית ע"ש גארי ברתיני. מלמדת פיתוח קול ונהנית מכל רגע במחיצת התלמידים שלי.

5 שנים נפלאות בהן שרתי עם חברי שמיניית ווקאל מלאות בזכרונות וצלילים. תודה לרפי וורדה, רונית ורון, חירם וברק.

להתקשרות: טלפון: 054-5308301 אי-מייל: gonybarsela@gmail.com

אורלי מזור-יובל

זמרת אלט (1996 – היום)

אורלי מזור-יובל, בוגרת האקדמיה למוזיקה ע"ש רובין בירושלים ובית ספר רימון לג'אז ולמוזיקה בת זמננו, הצטרפה לווקאל ב-1995. גרה בתל אביב, עוסקת בתרגום ובעריכת לשון וכותבת עיבודים לשמינייה.

כנרת ארז (מאור)

זמרת סופרן (1996 – 2003)

זמרת, מעבדת ומורה לפיתוח קול. בוגרת האקדמיה למוסיקה ע"ש רובין בירושלים.

מגיל צעיר נמשכה לשירת א-קפלה והחלה את דרכה בתחום כחברה בהרכב הבנות 'כרמל א-קפלה' ומאוחר יותר ב'שמיניית ווקאל' כ-7 שנים. לאחר שהיתה סולנית תזמורת חיל אויר והופיעה כסולנית עם הרכבי מוסיקה עתיקה בפסטיבלים בארץ ובאירופה, עברה ללונדון להצטרף להרכב הא-קפלה הבינלאומי: 'The Swingle Singers'. עם הסווינגלס, הופיעה כנרת ביותר מ-25 מדינות ברחבי העולם, עבדה עם מיטב המנצחים והתזמורות בעולם (Antonio Pappano, Zubin Mehta, Josep Pons ועוד), שיתפה פעולה עם אומני ג'אז ידועים (...John Dankworth, Cleo Lane, George Melly, The Klazz Brothers) והקליטה 3 אלבומי א-קפלה. לאחר פרישתה מההרכב, המשיכה לפעול בתחום הא-קפלה בלונדון: היתה ממייסדי ‘Shlomo & The Beatbox Choir’ (מקהלת הביטבוקס הראשונה בעולם), ייסדה את חברת 'Baby a-cappella' והפיקה את הדיסק 'Little Voices' לתינוקות. במקביל שרה כזמרת הקלטות באולפני ‘Abbey Road’ בלונדון, בפסקולים לסרטים הוליוודים, טלוויזיה ובאלבומים קלאסיים.

מאז חזרתה לארץ היא מופיעה במופע סולו: 'א-קפלה Live Looping’ -בו היא משלבת חיקוי כלים וביטבוקס בעזרת מכשיר לופ, מלמדת בבי"ס למוסיקה 'רימון' , מעבירה סדנאות להרכבים ווקאליים וכותבת עיבודי א-קפלה לאנסמבלים ברחבי העולם.

אתר אינטרנט: http://www.kinereterez.com דואר אלקטרוני: kineret@kinereterez.com

סיגל חביב

זמרת אלט (1996 - 1998)

זמרת, פסנתרנית ומורה למוסיקה.

סיימה בגרות בנגינה בפסנתר בבית הספר התיכון ע"ש תלמה ילין. למדה שירה ומוסיקולוגיה באקדמיה למוסיקה בתל אביב ובבית הספר הגבוה למוסיקה ואמנויות הבמה בוינה אצל פרופסור ובמילנו. זוכה במלגות קרן תרבות אמריקה ישראל. השתתפה בפסטיבלים חשובים בארץ ובגרמניה, בהם ביצעה גם יצירות ישראליות בהשמעות בכורה, מיסות ואורטוריות רבות (ביניהם פסטיבל אבו גוש, מוסיקה סקרה בנצרת, פסטיבל ישראל ועוד). שרה עם מיטב התזמורות ביניהן תזמורת הקאמרטה הישראלית, הקאמרית הישראלית, התזמורת הקאמרית רמת גן, התזמורת הסימפונית תל אביב, הבארוקדה הישראלית ונגנים מהפילהרמונית. השתתפה כזמרת קבועה באנסמבל בארוק בניצוחו של אבנר איתי, ביצעה תפקידי מצו ואלט מגוונים מיצירות אהרון חרל"פ, פרסל, באך, היידן, הנדל, גונו ורדי (רקוויאם) ומלחינים נוספים.

אבי יעקובסון

זמר בס (1997 - 1998)

מאחר ורוב פעילותו של אבי בשנים האחרונות היא בארה"ב, הנה הרזומה שלו במקור באנגלית, כפי שהוא מציג את עצמו:

Born in Philadelphia, Avi Jacobson immigrated to Israel at the age of 16 and returned to the U.S. in 1997. Avi performed with Israeli musical ensembles inculding The Vocal Octet, the Golden City String Band bluegrass band, Perfect Fifth renaissance consort, and as a guest instrumentalist with the Israel Philharmonic. He sang with the New Israeli Opera Chorus, understudied a solo role, and was its dialect coach. In California, he performed with the Pacific Mozart Ensemble, and with the now-retired EDLOS, then the Bay Area’s leading a cappella and comedy quartet.

Avi recently performed in the role of Abe in Beau Jest by James Sherman, at Onstage Repertory Theatre in Martinez, and of Goldberg in Harold Pinter’s The Birthday Party at Dragon Theatre in Redwood City. He also performed in The Laramie Project by Moisés Kaufmann and Members of the Tectonic Theatre at Masquers Playhouse in Pt. Richmond. Also at Masquers, Avi performed in Neil Simon’s Broadway Bound as Ben Epstein in 2012 and again in Martin McDonagh’s The Lieutenant of Inishmore in 2013 in the role of Donnie. Other recent theatrical performances include N. Richard Nash’s 110 in the Shade at Douglas Morrisson Theatre in Hayward (H.C. Curry), Michael Frayn’s Noises Off at Actors Ensemble of Berkeley, (Lloyd), Down an Alley Filled With Cats (Timmothy) by Warwick Moss at Diablo Actors’ Ensemble, and Prof. Max Morrow in Tom Stoppard’s Rock ’N’ Roll at Actors Ensemble of Berkeley. At Contra Cost Civic Theatre, Avi performed in Roger Miller’s Big River in the roles of Silas Phelps, Counselor Robinson, and Judge Thatcher in 2011. Other musicals include My Fair Lady (Prof. Zoltan Karpathy, Quartet Member, and Ensemble) and Oliver! (Dr. Grimwig and Ensemble) and Woodminster Summer Musicals. Avi is currentky cast as Mushnik in Alterena Playhouse’s Little Shop of Horrors.

לירן אל-על

זמר בס (1998 – 2004)

סופי בוהדנה

זמרת סופרן (1998 – 2002)

יגאל קמינקא

זמר טנור (2002 – 2006)

יגאל קמינקא, חבר שמיניית ווקאל בשנים 2002 - 2006.. יליד 1983, התנדב לשרת בצה"ל כ"מוסיקאי מצטיין". בעל שני תארים שניים ותואר שלישי בנגינת אבוב וחליליות, עם התמחות באבוב בארוק. זוכה מלגות (מקרן תרבות אמריקה-ישראל, DAAD הגרמנית קרן שטארק ואחרות), פרסים ותחרויות רבות, לרבות תחרויות האביב 2009, שם זכה באבוב בפרס ראשון בכל 3 הקטגוריות. חבר מייסד בחמישיית כלי הנשיפה מעץ "חמישיית תל אביב" ובשישייה הבינלאומית "Berlin Counterpoint", איתם הופיע בפסטיבלים ברחבי אירופה ובדרום אמריקה. הופיע רבות כסולן וכאבובן ראשון בתזמורות רבות בעולם לרבות תזמורת הפסטיבל של בודפשט, היידלברג סינפוניקר, תזמורת הדיואן של דניאל ברנבוים, הפילהרמונית הישראלית ועוד. משנת2011 התקבל קמינקא כאבובן ראשון בתזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור. בשנת 2010 הקים יגאל את חברת ההזנק ג'ויטונס, העוסקת בפיתוח טכנולוגיה חדשה לחינוך מוסיקלי ואימון בנגינה. למוצרי החברה כבר מעל ל3 מיליון משתמשים ב110 מדינות בעולם והיא זכתה בפרס יוקרתי מיוחד מטעם האו"ם.

יסמין גמליאל

זמרת אלט (2003 - היום)

זמרת. מורה לפיתוח קול. בוגרת בי"ס "רימון" ומורה שם כבר משנת 1996. כמוכן מנהלת את המחלקה הווקאלית בביה"ס. למדה פיתוח קול אצל רחל הוכמן, מירה זכאי ואסתר אדמון. היתה חברה בשלישיית "מנגו" ("גרה בשנקין"), ובצבא שירתה כסולנית "להקת פיקוד צפון" ("קום והתהלך בארץ", "לא תמו כל פלאייך"). השתתפה בהפקות מוזיאליות רבות כגון, ערב משירי שמרית אור, יאיר רוזנבלום, פסטיבל המוזיקה באבו גוש ועוד. משנת 2003 חברה בהרכב האקפלה המקצועי "שמיניית ווקאל" ובנוסף הקימה ומופיעה בלהקת "ווטרלו" (מחווה לשירי להקת "אבבא").

בת למשפחת מוזיקאים, האם בוגרת ג'וליארד ומורה לפסנתר. האב, אליהו גמליאל ז"ל, חלילן, מוזיקאי יוצר ("ארץ זבת חלב ודבש"), ומדריך יוצר של ריקודי עם.

מיכל סנש אלקן

זמרת סופרן (2003 – היום)

בוגרת מגמת המוסיקה בתיכון לאומנויות ויצ"ו חיפה, שירתה בצה"ל כמוסיקאית מצטיינת. מיכל מחזיקה בתואר ראשון מטעם האקדמיה למוסיקה בירושלים ובתעודת הוראה מטעם המדרשה למוסיקה לוינסקי. למדה פיתוח קול אצל גב' רובין ויזל קפסוטו וגב' פנינה שוורץ. שרה כסולנית עם הרכבים שונים כגון: מוסיקה נובה, כרמל אקאפלה, מקהלת גיתית בניצוח של רון זרחי, המקהלה הבינלאומית אורוגווי 1994, חברי הקונסורט אוף מיוזיק מאנגליה ועוד. מורה למוסיקה במגמות למוסיקה בתיכונים ובגנים, ומורה לפיתוח קול.

אמנון זליג

זמר בס (2004 – 2006)

אמנון זליג נולד במינכן, גרמניה, בשנת 1982. הוא סיים את חוק לימודיו באקדמיה למוזיקה ולמחול בירושלים עם תואר ראשון בשירה אצל גב' אגנס מסיני ותואר ראשון נוסף בתורת המוזיקה (קומפוזיציה וניצוח).

הוא שר במקהלות מקצועיות והרכבים רבים מגיל 16, והיה המייסד והמנהל של הרכב הברברשופ הירושלמי FourPlay. לשמיניית ווקאל הצטרף ביולי 2004 כאשר החליף את אביו, רפי זליג, ושר בה עד נובמבר 2006, עת עזב את הארץ ועבר לקארלסרוהה, גרמניה, שם המשיך ללימודי תואר שני בשירה אצל פרופ' דונלד לייטקר.

זליג התחיל לשיר בהרכבים ומקהלות מקצועיות רבות בגרמניה (בין היתר בשטוטגרט, קארלסרוהה, לייפציג, קלן וברלין), והיה עוזר המנצח וכותב העיבודים של מקהלת ביה"כ הגדול במינכן. ב-2009 היה ממקימי החמישייה הקולית ברלין (Vokalquintett Berlin), יחד עם מי שלימים תהיה אשתו. ההרכב הופיע כבר בכל רחבי גרמניה, השתתף בפסטיבל למוסיקה עתיקה באינסברוק, אוסטריה והופיע פעמיים בישראל במסגרת חגיגות המוסיקה באבו-גוש (ב-2011 וב-2012).

ב-2010 החל זליג ללמוד חזנות ותואר שני ביהדות במכון אברהם גייגר שליד אוניברסיטת פוטסדם (Abraham-Geiger-Kolleg an der Universität Potsdam). עוד לפני שסיים את לימודי החזנות באופן רשמי, הוא הועסק כחזן במשרה מלאה על ידי הקהילה היהודית של ברלין.

ב-2011 הקים את האנסמבל היהודי הברלינאי (Jüdisches Ensemble Berlin), בו הוא המנהל המוסיקלי והחזן/סולן. ההרכב מתמחה בביצועים מודעים היסטורית למוזיקה ליתורגית יהודית גרמנית מהמאות ה-19 וה-20.

ב-2012 הקים את הרכב הברברשופ הברלינאי, wunderbarber.

החל מ-2013 שר זליג בהרכב הברלינאי-ישראלי שלושת הקנטורים (Die Drei Kantoren) יחד עם חבריו לספסל לימודי החזנות, אסף לויטין ועידו בן-גל, בו הם שרים מוסיקה יהודית וישראלית, גם א-קפלה וגם בליווי הפסנתרן נעמן וגנר. ההרכב מופיע בין היתר בסבסוד ארגון הגג של יהודי גרמניה בקהילות יהודיות בכל רחבי גרמניה. זליג היה מלגאי של קרן התרבות אמריקה-ישראל בעת לימודיו בירושלים, של Gerhard-C.-Starck-Stiftung בזמן לימודיו בקארלסרוהה וכיום הוא מקבל את מלגת ההצטיינות של Ernst-Ludwig-Ehrlich-Studienwerk.

הוא נשוי לזמרת הסופרן נטלי זליג והם מתגוררים עם שתי בנותיהם בברלין.

פרטי התקשרות ולינקים:

amnonseelig@gmail.com

www.vokalqintett-berlin.de

a.seelig@vokalquintett-berlin.de

www.juedisches-ensemble-berlin.de

info@juedisches-ensemble-berlin.de

https://www.facebook.com/amnon.seelig

https://www.facebook.com/3kantoren

https://www.facebook.com/wunderbarber

ארז טל

זמר טנור (2006 - היום)

זמר, מעבד, מנצח ומלחין - המוזיקה תמיד הייתה מרכז החיים בשביל ארז, שבא ממשפחה שבה כולם מנגנים. בשנת 2000 החל את לימודיו לתואר ראשון בניצוח באקדמיה למוסיקה בתל אביב ושם התמקצע בכתיבת עיבודים.

לאחר האקדמיה שר במקהלות רבות, ביניהן מקהלת האופרה הישראלית, המקהלה הישראלית ע"ש גארי ברטיני, האנסמבל הקולי החדש, קולגיום תל אביב, מקהלת עדי ותגבר עוד מקהלות רבות.

מעבד ומנצח על תזמורות רבות בארץ - התזמורת הקאמרית הישראלית, סימפונט רעננה, סינפונייטה באר שבע, התזמורת הסימפונית רמת השרון ועוד.

מנצח על ווקאלוסיטי מאז הווסדה ב2013 וכן על מקהלה קלה בתל אביב.

הקים וניהל הרכבי אקפלה - 2For6, קלקפלה, B4.

בעל אולפן ביתי קטן - כותב, מקליט, עורך ויוצר הקלטות וקליפים. מאז הצטרף לשמינייה בשנת 2006 כזמר טנור הוא אף כותב הרבה עיבודים להרכב.

עוז וייס

זמר בס (2006 - 2012)

יליד 1986. גדל והתחנך בעיר כפר-סבא.

לאחר סיום לימודיו במגמת המוזיקה בבית ספר תיכון "כצנלסון" בכפר-סבא בשנת 2004, הצטרף לשמינייה ושר אתה במשך 8 שנים.

במקביל לפעילותו בשמינייה שר עוז בהרכב האקפלה "קוינטה וחצי". בנוסף, במהלך השנים הוזמן עוז לשיר יחד עם הרכבים רבים בארץ, ביניהם מקהלת "עדי" בניצוחו של עודד שומרוני, מקהלת האקפלה "ווקאלוסיטי" בניהולו המוזיקלי של קווין פוקס ובניצוחו של ארז טל, מקהלות חזנות ו-"האנסמבל הקולי החדש" בניצוחו של יובל בן עוזר.

בנוסף לעיסוקו כמוזיקאי, עוז עוסק בהדרכה ובפיתוח הדרכה, וכיום הוא לומד לתואר ראשון בטכנולוגיות למידה.

מתן גובר

זמר בס (2012 - היום)

מתן נולד על שפת הים בקיבוץ מעגן מיכאל, והתחיל את דרכו המוזיקלית בגיל חמש כפסנתרן. את לימודי התיכון השלים בביה״ס למדעים ולאמנויות בירושלים. זוכה במלגת קרן התרבות אמריקה-ישראל.

במקביל לשירותו הצבאי בחיל המודיעין, הצטרף למקהלות והרכבי א-קפלה שונים: אנסמבל זמרי מורן, קלקפלה, רביעיית B4, ושמיניית ווקאל.

במקביל לשירותו הצבאי בחיל המודיעין, הצטרף למקהלות והרכבי א-קפלה שונים: אנסמבל זמרי מורן, קלקפלה, רביעיית B4, ושמיניית ווקאל.

צביקה פוגל

פסנתרן ומנצח

נולד וגדל בחיפה, בוגר מגמת המוזיקה בתיכון ויצ"ו לאמניות וקונסרבטיון "רובין", שניהם בהצטיינות. שירת בצבא כמוזיקאי מצטיין, סיים תואר ראשון בפסנתר בכיתתם של פרופ' מיכאל בוגוסלבסקי ופרופ' תומר לב, ותואר שני בניצוח מקהלה בכיתתם של פרופ' אבנר איתי ומר רונן בורושובסקי באקדמיה למוזיקה בתל אביב. סיים תואר שני נוסף בניצוח מקהלה באוניברסיטת קיימברידג' (בריטניה) בכיתתו של פרופ' סטיבן לייטון.

כפסנתרן, ניגן צביקה עם התזמורות המובילות בארץ וזכה בקביעות במלגות קרן שרת, מלגות הצטיינות של ביה"ס למוזיקה ע"ש בוכמן-מהטה, פרסים בחרויות לפסנתר סולו ולמוזיקה קאמרית, ביניהם פרס ראש עיריית ירושלים לאמן הצעיר בשיתוף קול המוזיקה והתזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור.

כמנצח, הוזמן לנצח על מקהלות מובילות, בינהן מקהלת הקינגס קולג' בקיימברידג', ומוזמן דרך קבע לנצח על הפקות שונות בארץ ובחו"ל. כיום משמש כמנהל אומנותי ומנצח המקהלה הקאמרית חיפה, מרבה להופיע כפסנתרן סולן, בהרכבים קאמריים, וכמלווה זמרים.

לאחרונה הקים יחד עם בת זוגו, המנצחת נתלי גולדברג את Nona Vocal Arts - מרכז ווקאלי לילדים ונוער הכולל שלוש מקהלות בגילאים שונים.